مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل

وکیل پایه یک دادگستری در حامیان عدالت

وکیل | مشاوره حقوقی | وکیل طلاق

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل کیست و چه وظیفه ای دارد:

بر اساس قانون مدنی 656 وکالت به این معنی است که یک نفر را برای انجام مسائل حقوقی یا هر کاری دیگر معاون یا وکیل خود قرار می دهد تا کار ار به سرانجام برساند. شخص نیابت دهنده را موکل و شخص نایب را وکیل می نامند. می توانید با مراجعه به موارد 656 و 683 قانون مدنی موارد مربوط به وکیل را مطالعه کنید. 

وکیل تعیین شده از سوی موکل می تواند به جای موکل خود کارهای زیر را انجام دهد: خرید فروش معاملات تجاری، صدور و قبول اسناد تجاری مانند چک و سفته، انعقاد نکاح و طلاق، اداره کردن اموال موکل، و پیگیری تمامی دهاوی کیفری ...... وکیل در دادگاه می تواند هر کاری را به جای موکل خود انجام دهد مگر مواردی که لازم به وجود شخص موکل را داشته باشد. مواردی که باید موکل حتما در دادگاه حضور داشته باشد مانند: شهادت، تمکین، اقرار، موارد نام برده قابل قرار کردن نیست و انعقاد وکالت دادن در مورد آنها باطل می باشد. 

وکیل سرقت:

وکیل سرقت کسی است که به پرونده های مربوط به سرقت رسیدگی می کند و باید توانایی ها و اطلاعات کاملی داشته باشد تا بتواند پرونده ها را به خوبی بررسی کند. 

وکیل سرقت می گوید: بر اساس ماده صدرالشعار، چنانچه سرقتی صورت گیرد که تمام شرایط درج شده در این ماده را داشته باشد مشمول مجازات مندرج در ان خواهد شد. لذا شرط تحقق سرقت، اجتماع جمیع شروط آن است.   

انواع سرقت:

سرقت بر اساس نوع مجازات و ماهیت آن عبارتند از:

سرقت حدی: در شرع و قانون میزان آن مشخص شده است. 

سرقت تعزیری: بستگی به نظر قانون دارد و میزان آن مشخص نشده است. 

وکیل شرب خمر:

وکیل شرب خمر به دعاوی و پرونده هایی که فرد به مجازات شراب خواری متهم شده است رسیدگی می کند. شرب خمر از دو عبارت شرب به معنای نوشیدن و خمر به معنای مست کننده تشکیل شده است و منظور از شرب خمر نوشیدن مشروبات الکلی می باشد که تاثیرات بدی را روی روح و روان مصرف کننده می گذارد. مصرف مشرروبات الکلی در کشور ایران مجازات دارد و کسانی که متهم می شوند می توانند از طریق وکیل شرب خمر از خود دفاع کنند.

مفهوم شرب خمر:

هر چیزی که مصرف و نوشیدن آن باعث مستی و حالت بیهوشی شود و مصرف آن باعث می شود کخه شخص مصرف کننده حالت خود را از دست دهد. به مایعی که مصرف ان باعث مستی شود، شرب خمر گفته می شود. در قانون اسلامی حد شرب خمر برای مسلمانان هشتاد ضربه تازیانه است و برای غیر مسلمان نیز همین مجازات را تعیین کرده اند. 

 

 

 

وکیل | وکیل دادگستری | وکیل حقوقی

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

اگر مؤسسه حقوقی حامیان عدالت توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

تماس فوری 02144850335