مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده | بهترین وکیل خانواده | مشاوره حقوقی با بهترین وکیل خانواده

وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده در دفتر وکلای حامیان عدالت

وکیل خانواده

وکیل خانواده به وکلایی گفته می شود که به صورت تخصصی و حرفه ای معمولا در دعاوی خانوادگی همچون طلاق و مهریه و نفقه و حضانت وکالت می کنند. مهم ترین وظایف وکیل خانوادگی این است که برای تحقق عدالت و دفاع از حقوق موکل خود نهایت تلاش خود را به کار گرفته و با صداقت و رعایت اصول اخلاقی تمامی اقدامات لازم به منظور پیروزی در پرونده را انجام دهد.

علی رغم اینکه تمامی وکلای دادگستری که پروانه وکالت دارند می توانند در تمامی پرونده های حقوقی، کیفری، خانوادگی و اداری طرح دعوا کرده و به دفاع از دعاوی بپردازند، با این حال اصل مسلم تخصص، در مسائل حقوقی نیز حایز اهمیت است و گاها بعضی از وکلا به سبب علاقه یا فعالیت در حوزه ای خاص، متخصص در آن تلقی شده و عمده فعالیت خود را به آن حوزه اختصاص می دهند. 

یکی از مهم ترین شاخه های دعاوی حقوقی که در دادگاه ها مطرح می شود، دعاوی خانواده یا دعاوی خانوادگی است و بعضی از وکلا که به صورت تخصصی به این نوع از دعاوی اشتغال می یابند را تحت عنوان متخصص در دعاوی خانواده یا وکیل خانواده نامگذاری می کنند که بصورت تخصصی به دعاوی خانوادگی می پردازند.

این روزها با توجه به شرایط بد اقتصادی و فرهنگی کمتر خانواده ای پیدا می شود که به نوعی درگیر مشکلات خانوادگی با طلاق نباشد. بدیهی است که همه بر قوانین خانواده تسلط ندارند و بهتر است دفاع از حقوق به وکیل خانواده مجرب سپرده شود. 

اکثر افراد تمایل دارند که پرونده خود را به بهترین وکیل واگذار کنند. در رابطه با لزوم استفاده از وکیل متبحر سخن های زیادی گفته شده است و علاوه بر اینکه هنوز هم در کشورهای توسعه یافته استفاده از خدمات وکیل پایه یک دادگستریی رواج نیافته است اما مزایای استفاده از وکیل خانواده انچنان واضح است که طولانی کردن کلام، تنها توضیح واضحات خواهد بود. 

تماس با بهترین وکیل خانواده در تهران:

داشتن یک وکیل خانواده خوب و حرفه ای این روزها شاید کار سختی نباشد اما چندان کار آسانی هم نیست. با شرط اقتصادی، خانوادگی، اجتماعی و.... نیاز افراد به یک وکیل متخصص و کاربلد را بیشتر می کند. 

مشکلات و مسائل حقوقی مربوط به خانواده مانند نفقه، مهریه، طلاق و.... در دادگاه های خانواده انجام می شود و با سروکار داشتن با مسائل خاص خانوادگی حتما باید به دفاتر مورد اعتماد و همچنین با وکلای قابل اعتماد مشکلات خود را در میان بگذارید. 

وکیل خانواده در تهران | وکیل دعاوی خانواده | بهترین وکیل خانواده

 وکیل خانواده در تهران

شماره بهترین وکیل خانواده در تهران: 02144872230

وکیل خانواده خوب چه ویژگی دارد؟

وکالت در پرونده های خانواده مانند دیگر حوزه های وکالت نیازمند ویژگی های عمومی چون پاکدستی، سلامت اخلاق، صداقت، علم، دانش و آگاهی، سلامت رفتار، آگاهی از قوانین روزآمد و رویه های موجود در محاکم و مواردی از این قبیل می باشد اما علاوه بر تمام این موارد، وکیل خانواده باید تجربه لازم در این مباحث را داشته باشد و به میزان نسبتا چشم گیری از توانایی های روان شناسی، روان کاوی و جامعه شناشی نیز بهره مند باشد زیرا در بسیاری از دعاوی مطروحه در امور خانواده منشاء دعوی جایی غیر از این موضوع دعوا می باشد. به عنوان مثال زوجه به دلیل این که قصد جدایی دارد و هنگام ازدواج یا پس از آن حق توکیل را از زوج اخذ ننموده است، به منظور وارد ساختن فشار به زوج، نسبت به مطالبه حقوق مالی خود اقدام نموده و بر این موارد پافشاری می نماید در حالی که شاید این موضوع را بتوان خارج از محاکم قضایی با استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف و تکنیک ها و فنون مذاکره و میانجیگری حل و فصل نمود. برخی از پرونده های خانواده ممکن است در صورتی که به عنوان دادخواست مستقیم طرح شود، به نتیجه نرسیده و اینجا دقیقاً همان نقطه ای است که وکیل متخصص خانواده ورود کرده و استراتژی لازمه جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را تعیین می کند و ممکن است پیش از ثبت دادخواست اصلی، چندین دادخواست مقدماتی طرح کرده و از این طریق مسیر را برای وصول نتیجه مناسب هموار نماید.

 

موسسه حقوقی حامیان عدالت با سالها تجربه در حوزه وکالت و با کمک بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تمام امور حقوقی و کیفری خدمات حقوقی ارائه می دهد. اگر درگیری کارهای پر پیچ و خم دادگاه شده اید و به کمک یک وکیل خانواده خوب هستید می توانید با موسسه حقوقی حامیان عدالت تماس بگیرید.

تمام وکلای ما آماده اند تا تمام سوالات حقوقی شما در زمینه خانواده، طلاق، کیفری، بانکی، املاک و .... را پاسخ دهند تا بتوانید وکیل مورد نظرتان را انتخاب کنید. 

بهترین وکیل برای خانواده در تهران | وکیل دعاوی خانواده | وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده در تهران

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل خانواده در تهران

چرا به یک وکیل خانواده متخصص نیاز داریم؟

وکیل خانواده می تواند با ارائه مشاوره های تخصصی به صورت تلفنی و حتی حضوری، مسیر پرونده را برای موکل خود آنگونه که او انتظار دارد، پیش ببرد. بنابراین قبل از هر اقدامی لازم است که به یک مشاور خانواده یا یک وکیل خانواده مراجعه کرد و از او کمک گرفت تا به موفقیت در پرونده نزدیک شد. در بسیاری از مواقع با نوع صحبت کردن وکیل و نوع دفاع او، مسیر پرونده کاملا تغییر می کند.  

در صورت فوت پدر، حضانت فرزند بر عهده چه کسی است؟

حضانت فرزند حقی است که قانون برای حفظ و نگهداری کودک به والدین سپرده است. وظیفه نگهداری فرزندان در زندگی مشترک بر عهده والدین است اما در صورت فوت پدر و بر اساس قانون مدنی حضانت فرزندان با مادر می باشد.  

 طلاق به چه صورتی است و شامل چند دسته می باشد؟

طلاق دو دسته است. طلاق رجعی و طلاق بائن. طلاق بائن به طلاق خلع و مبارات تقسیم می شود. اگر بی میلی و کراهت به ادامه زندگی از طرف هر دو زن و شوهر باشد طلاق مبارات است ولی چنانچه این درخواست طلاق یکطرف باشد به آن خلع گفته می شود.

چگونه برای طلاق طرح دعوا کنیم؟

زن برای گرفتن طلاق باید همراه با رونوشت عقدنامه و شناسنامه، دادخواستی به محل اقامت شوهرش ارسال کند، اگر در مراکز استانها زندگی می کنید با مراجعه به خدمات الکترونیک و در غیر اینصورت در دادسرای محل سکونت خود دادخواست خود را با ذکر دلیل های طلاق تنظیم نمایند. پس از آن ابلاغیه برای زوجین ارسال می شود که در آن تاریخ حضور در جلسه دادگاه مشخص شده است.

البته در شهرهای بزرگ و شهرهای مرکز استان جریان طلاق توسط زن امکان دارد بین 4 تا 6 ماه طول بکشد.

وکیل خانواده در تهران | بهترین وکیل خانواده | وکیل دعاوی خانواده

وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده در تهران

حضانت طفل مشترک با کیست؟

شاید این نگرانی در والدین وجود داشته باشد که در صورت فروپاشی زندگی مشترک حضانت فرزند مشترک با چه کسی خواهد بود.ئقبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است بدانید که حضانت تنها در خصوص اطفال قبل از بلوغ تلقی می شود، سن بلوغ در دختران 9 سال تمام قمری و پسران 15 سال تمام قمری خواهد بود. بر اساس قانون ایران حضانت که به معنی نگهداری و تربیت فرزند می باشد. از لحظه تولد تا سن 7 سالگی خواه اینکه کودک دختر یا پسر باشد به مادر تعلق می گیرد و پس از آن حضانت دختر تا 9 سالگی و پسر تا 15 سالگی متعلق به پدر می باشد. بعد از رسیدن به سن بلوغ فرزند چه دختر و چه پسر، خود فرزند تصمیم می گیرد که با پدر یا مادر زندگی کند و پس از رسیدن به سن بلوغ حضانت در خصوص نوجوان پسر یا دختر صدق نمی کند.

نفقه در دوران طلاق

در صورتی که زوجین طلاق بگیرند و طلاق از نوع رجعی باشد در زمان عده که سه طهر می باشد نفقه به عهده شوهر سابق می باشد زیرا در طلاق رجعی زن در حکم زوجه می باشد مگر اینکه طلاق در حالت نشوز زن واقع شده باشد.

اما در فسخ نکاح و طلاق بائن مانند طلاق قبل از نزدیکی یا طلاق در زمان یائسگی و طلاق خلع و مبارات که برای شوهر حق رجوعی وجود ندارد بنابراین زوج نیز وظیفه پرداخت نفقه در زمان عده را ندارد مگر اینکه طلاق بائن در زمان حاملگی زن واقع شده باشد که در این صورت تا وضع حمل زوج موظف به پرداخت نفقه می باشد و این نفقه برای تأمین گذران زن و جبران زحمتی است که زن در دوران بارداری متحمل می شود می باشد.

 

موسسه حقوقی حامیان عدالت

 


سوالات متداول حقوقی:

  • استرداد جهیزیه به چه معناست؟

یکی از دوعاوی که در زمان طلاق و مطالبه دمهریه مطرح می شود، استرداد جهیزیه می باشد. در کل می توان گفت که زن در دو صورت می تواند در این دعوا پیروز شود و حکم استرداد جهیزیه را دریافت کند. اول، رسید خرید اموال و دوم تهیه لیستی از اموال و جهیزیه از سوی خانم که به امضای دو شاهد صورت گرفته باشد.

  • حضانت اطفال در صورت فوت پدر با کیست؟

بر اساس قانون حمایت خانواده، طفل چه پسر باشد و چه دختر و با هر سنی که باشد بعد از فوت پدر، با مادر خواهد ماند و جد پدری حقی در این باره نخواهد داشت مگر در مواردی که دادگاه تشخیص دهد که مادر صلاحیت نکهداری از فرزند را ندارد. 

 

 

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335