مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

پنج شنبه, 26 بهمن 1396 ساعت 04:16

سوالات حقوقی املاک

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

سوالات حقوقی املاک | وکیل دعاوی املاک

شماره تلفن بهترین وکیل تهران و وکیل املاک در تهران: 44872230

وکیل دعاوی املاک

موسسه حقوقی گروه وکلا حامیان عدالت با استفاده از تجربیات علمی و عملی قضات، و با کمک وکلای با تجربه و فعال پایه یک دادگستری تهران به شما در ارائه دانش حقوقی، مشاوره حقوقی، و حل و فصل دعاوی خانواده، طلاق، جنایی، بانکی.... کمک خواهد کرد.

مشاوره حقوقی املاک:

مشاوره حقوقی املاک یکی از راههای موثر در پیشگیری از دعاوی املاک می باشد. گروه وکلای حامیان عدالت با بهره گیری از تجربیات آقای کامران میرزای وکیل پایه یک دادگستری متخصص در مشاوره های حقوقی، جنایی، قتل، خانواده و طلاق آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان است.

مشاوره حقوقی املاک با اطلاع دقیق و کامل از قوانین حقوقی و کیفری می تواند با ارائه یک سری پیشنهادات به شما کمک کند تا قبل از خرید املاک بهترین تصمیم را بگیرید. از طریف دیگر در صورت هرگونه اختلافی با بهره گیری از مشاوره حقوقی املاک و مشورت با وکلای خبره در این زمینه رسیدن به حق و حقوتان آسانتر خواهد بود. 

وکیل ملکی در تهران:

بهترین وکیل املاک در تهران به پرونده های مربوط به املاک و زمین رسیدگی می کند و در این راستا برای احقاق حقوق موکل خود تلاش می کند. پرونده های حقوقی مربوط به املاک و مستغلات دارای پیچیدگی های زیادی می باشد و افراد در صورت شکست در دعاوی مربوط به املاک ممکن است دچار ضرر و خسارت های جبران ناپذیری شوند. به همین دلیل حضور یک وکیل املاک متخصص و اگاه برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد لازم می باشد.  

پاسخ به انواع سوالات حقوقی با کمک بهترین وکیل ملکی در تهران 

وکیل دعاوی املاک

سوالات حقوقی املاک

وکیل دعاوی شهرداری- وکیل دعاوی مالیاتی- وکیل دعاوی املاک

گروه وکلای حامیان عدالت، با مشاوره های رایگان و وکلای متخصص و حرفه ای و با تحصیل در بهترین دانشگاه ها، آماده خدمت دهی به هموطنان عزیز می باشند. 

امور دعاوی علیه شهرداری در دادگاه محلی و دیوان عدالت اداری برگزار می شود.

شرایط حق شفعه چیست؟

نباید بیشتر از دو نفر در آن ملک شریک باشند. اگر بیشتر از دو نفر باشند برای هیچ یک از آنها حق شفعه نیست.

تا زمانی مال یا ملک مذکور تقسیم نشده باشد حق شفعه از بین نمی رود اما به محض تقسیم ملک مذکور حق شفعه از بین می رود.

ملک مذکور باید توسط اداره ثبت یا کارشناس قابل تقسیم باشد.

شفیع برای پرداخت باید توان مالی کافی را داشته باد.

ملک مذکور نباید وقفی باشد. مالکیت مشترک

 

سوالات املاک

سوالات حقوقی املاک | آیا قبل از تاریخ انقضا مدت اجاره امکان فسخ قرارداد وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد. زیرا در این نوع عقود طرفین به ادامه تا انتهای قرارداد متعهد می مانند. مگر در مواردی مانند بروز عیبی در ملک یا اینکه طرفین به توافق رسیده باشند. در قراردهای اجاره امکان درج شروطی از قبیل اینکه طرفین هر زمان که بخواهند می توانند قرارداد را فسخ کنند وجود دارد و با تصویه حساب این قرارداد به پایان می رسد وکیل املاک - وکیل دعاوی املاک

سوالات حقوقی املاک | وکیل دعاوی املاک

از نظر قانونی می توان ملکی را به نام شخصی زده و شروطی مبنی بر اینکه تا قبل از فوت واگذار کننده نمی توان آن ملک را به فروش برساند یا تصاحب کند امکان پذیر است؟

بله. چنانچه شرط شود ملکی که واگذار می کنید تا زمان حیاط واگذار کننده قابل فروش و انتقال نباشد این شرط صحیح است. در صورتی که منظور از تصاحب، استفاده یا تغییر در ملک باشد شرط مذبور قابل اجرا می باشد. وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی شهرداری | وکیل دعاوی املاک

وکیل دعاوی املاک در گروه وکلای حامیان عدالت در خصوص دعاوی زیر خدمات ارائه می دهد:

تنظیم و پشتیبانی قراردادهای ملکی

کلیه دعاوی مربوط به املاک از قبیل: فروش ملک، مشاع، تقسیم ملک و...

کلیه دعاوی مربوط به تصرف غیرقانونی املاک از قبیل: رفع تصرف، رفع مزاحمت، رفع ممانعت از حق و...

و سایر دعاوی مربوط به املاک.سوالات حقوقی املاک 

 برای دریافت مشاوره حقوقی با وکیل املاک با شماره های زیر تماس بگیرید:

021-44872230

021-44820428

سوالات حقوقی سرمایه گذاران

سوالات حقوقی املاک | وکیل املاک

به چند روش می توان هزینه قراردادها را پرداخت کرد؟

پرداخت هزینه ها به  صورت می تواند باشد: 1- از طریق کارت های بانکی 2- پرداخت از طریق کارت شارژ 4 هزار تومان 3- پرداخت از طریق کارت شارژ 10 هزار تومانی 4- پرداخت از طریق کارت شارژ رایگان برای قراردها. سوالات حقوقی املاک

می توانیم قرارداهایمان را فسخ کنیم؟

اگر قصد دارید قراردادهایتان را فسخ کنید می توانید با ورود به صفحه کاری خود گزینه فسخ را بزنید و بعد از آن اطلاعات قرارداد مورد نظرتان را وارد کنید و سپس گزینه جستجو را بزنید تا قرارداد موردنظر را پیدا کند، سپس قرارداد مورد نظر را انتخاب و گزینه فسخ را اتخاب کنید تا قرارداد انتخابی فسخ شود. توجه داشته باشید که با فسخ قرارداد دیگر امکان ثبت مجدد قرارداد وجود ندارد. املاک - سوالات حقوقی املاک

سوالات حقوقی املاک | فسخ قرارداد به چه معناست؟

فسخ قرارداد که به آن انحلال ارادی قرارداد نیز گفته می شود به معنی پایان دادن حقوقی به یک قرارداد توسط یکی از دو طرف قرارداد است. فسخ قرارداد مخصوص عقود لازم دارد زیرا در عقود جایز از هر کدام ازرطرفین می توانند هر زمانی که اراده کنند عقد را بر هم زنند. سوالات حقوقی املاک

پاسخ به سوالات حقوقی با بهترین وکیل تهران

سوالات حقوقی املاک

وکیل املاک در تهران

نحوه فسخ قرارداد چگونه است؟

اول از همه باید بدانید که حق فسخ یک طرفه است و تنها نیاز به یک اراده دارد. اگر شما قراردادی بسته اید و به هر دلیلی حق فسخ با شماست پس نیازی به توافق با طرف مقابل و رضایت او ندارید. با این وجود شما بر اساس قراردادی به چیزی متعهد شده اید و ممکن است طرف مقابل شما به راحتی تصمیم شما برای فسخ قرارداد را نپذیرد و به عنوان مثال مال شما را پس نده پس ممکن است ضروری باشد که به دادگاه مراجعه کنید و از دادگاه بخواهید تا فسخ قرارداد شما را اعلام کند.

سوالات حقوقی املاک | وکیل دعاوی املاک

قطعا در زمان خرید خانه خریدار تمام تلاش خود را می کند تا با کمترین هزینه خانه را خریداری کند. هر سوال و هر پاسخ شما می تواند تأثیر زیادی در قیمت خانه داشته باشد. یک سری سوالات نیز هستند که در هنگام خانه باید به آن توجه شود. سوالاتی از قبیل:

چرا می خواهید جابه جا شوید؟ یکی از افشاگرترین جواب ها که می تواند منجر به کاهش قیمت شود پاسخ به این سوال است.

همسایه ها چطور آدم هایی هستند؟

این اواخر چه تعمیراتی در خانه انجام داده اید؟

همسایه تان خانه اش را به چه قیمتی به فروش رسانده؟

سوالات حقوقی املاک

سوالات حقوقی املاک

وکالت ملکی در چه زمینه هایی می باشد؟

از جمله حقوقی که در زمینه تخصصی وکالت دعاوی ملکی قرار دارد، می توان به حق تصرف اموال، حق استفاده شخص ثالث از ملک، مالکیت محصولات موجود در ملک و.... اشاره کرد. در زمان بروز هر مسکلی برای احراز هر یک از این حقوق، اطلاع از قوانین حقوقی و ملکی لازم می باشد.

املاک موروثی به چه املاکی می گویند؟

ملک موروثی به املاکی گفته می شود که مالک آن فوت شده باشد و به صورت قانونی به اسم شخص متوفی باشد. در این صورت وراثت از فرد متوفی به وارث می رسد و نسبت به آن مالکیت مشاع دارد. در صورتی که شخص متوفی وصیت نامه رسمی تنظیم کرده باشد، مطابق وصیت نامه ارث تقسیم می شود، در غیر این صورت ارث با انحصار وراثت بین وارثین تقسیم می شود.

وکلای حامیان عدالت سوالات حقوقی متداول:

  • هزینه وکیل ملکی در دعاوی ملکی چقدر است؟

همانطور که می دانید کمک گرفتن از وکیل ملکی و مشاوره حقوقی از بروز بسیاری از خسارات احتمالی جلوگیری می کند. به همین دلیل بهره گیری از تجربیات یک وکیل ملکی، امری بسیار ضروری در دعاوی ملکی است. اما معولا افراد نگران هزینه های بالای حق الوکاله هستند و به همین دلیل نیز باعث می شود که از گرفتن وکیل خودداری کنند که ممکن است دچار ضرر و زیان های زیادی شوند. به همین دلیل توصیه می شود که قبل از هر کاری با وکلای باتجربه حامیان عدالت مشورت های لازم در رابطه با هزینه هایی که برای حل مشکلات ملکی شامل می شود، داشته باشید.  

  • آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود. نمی توان آن را خرید یا فروخت فقط می توان اجاره داد. برای اطلاع از وقفی نبودن ملک از طریق سازمان اوقاف می توان استعلام گرفت.

  • مواردی که در هنگام خرید یک ملک  باید به آن توجه کنیم؟

ابتدا باید دقت کنیم که سند به نام شرکت است یا خیر و همچنین قرارداد نیز بررسی گردد، اگر به نام شرکت باشد، شرکت معامله فروش است در غیر اینصورت معامله اشخاص صاحب ملک هستند، همچنین باید مطمئن شویم که آیا شخص مورد نظر می تواند امضای خرید و فروش ثبت کند.

  •  حق انتفاع شخص ثالث چیست؟

حق انتفاع شخص ثالث عبارت است از واگذاری اختیار ملک خود به شخص دیگر و در این صورت است که ملک به صورت امانت در اختیار وی می باشد. خرید املاک موروثی:

املاک موروثی... ادامه مطلب


 آیا مخالت همسایه میتواند مانع از تخریب ملک و نوسازی آن شود.... ادامه مطلب


 مالکیت مشترک:

حق مالکیت مشترک چیست......ادامه مطلب

حق شفعه چیست...... ادامه مطلب


 مزاحمت در ملک؟.....ادامه مطلب


 چگونه می توان یک ملک مشاع را به فروش رساند... ادامه مطلب


قوانین تخلیه مغازه سر قفلی.... ادامه مطلب

بازدید 29495 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 ارديبهشت 1400 ساعت 06:50
محتوای بیشتر در این بخش: « وکیل ملکی
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تماس فوری 02144850335