مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل صغر سن

وکیل صغر سن | وکیل کاهش سن

کاهش سن یا صغر سن شناسنامه ای شاید تا حدودی عجیب به نظر آید اما قانون اجازه صغر سن را به اشخاص داده است البته با یک سری محدودیت های خاص. صغر سن یا همان کاهش سن شناسنامه ای برای متولدین دهه 70 و پس از ان به سختی امکان پذیر می باشد. بنابراین متولدین دهه 60 که در شرایط نامناسب کشور و جنگ ایران و عراق به دنیا آمده اند و پیش از انکه مقررات شناسنامه ای به این درجه از دقت نرسیده بود، بیشترین تعداد مراجعه کنندگان بع وکلای صغر سن بوده اند.

اهمیت صغر سن: 

کاهش سن شناسنامه یا همان صغر سن بیشتر از هر چیزی به علت مسائل استخدامی و ضرورت پذیرش آن در یک محدوده سنی مشخص می باشد. با این وجود در مواردی به غیر از آزمون های استخدامی و مسائل کاری نیز مطرح می گردد که بیشتر از هر چیزی به مسائل روانی و همچنین میزان علاقه انسان های به خصوص بانوان به پایین بودن سن شناسنامه ای برمی گردد. 

این علاقه اگر پایه ای منطقی داشته و قابلیت استناد در مراجع رسیدگی کننده را داشته باشد می تواند شامل درخواست صغر سن شود. 

وکیل صغر سن

وکیل صغر سن | وکیل کاهش سن

 صلاحیت لازم برای تغییر سن در شناسنامه 

در صورتی که فرد متقاضی ادعا کند که سن شناسنامه ای او بیشتر از پنج سال با سن واقعی او اختلاف داشته باشد، فرد  می تواند با مراجعه به فرمانداری محل صدور شناسنامه خود، درخواست خود را ثبت کند. صاحب شناسنامه تنها یک بار در طول عمر خود می تواند چنین درخواستی را انجام دهد. 

چنانچه فرد ادعا کند که سن شناسنامه ای او با سن واقعی او کمتر از پنج سال اختلاف داشته باشد برای تغییر آن لازم است به دادگستری مراجعه کند و مراحل قانونی کار را انجام داده و طرح داد خواست را مطرح کند.

موسسه حقوقی حامیان عدالت

 

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335