مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل دادگستری در تهران | بهترین وکیل پایه یک دادگستری | وکیل در تهران

وکیل کسی است که از طرف کسی اعم از حقیقی و حقوقی به موجب عقد عقد قرارداد وکالت برای انجام کاری مامور می شود. وکالت عقدی جایز است که در چهارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می شود و طرفین آن وکیل و موکل نام دارند. 

در دوران صفویه به نائب السلطنه وکیل می گفتند و نام وکیل الرعایا نز از همین جا گرفته شده است. می توان به منظور اطمینان شخص در بعضی موارد و پرونده های حساس، برای وکیل حد و مرزی را مشخص کرد که در چه زمینه ای می تواند فعالیت کند و در چه زمینه ای خود شخص باید برای انجام ان کار حضور داشته باشد.

وکیل دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری به کسی می شود که بعد از گذراندن دوره لیسانس و کسب مدرک در زمینه حقوق یا فقه و مبانی حقوقی اسلامی، در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای پایه یک دادگستری که تنها سالی یک بار انجام می شود و رقابتی سخت در آن وجود دارد را پشت سر گذاشته و موفقیت به دست آورد. 

بعد از قبولی در آزمون فرد باید مدارکی از قبیل گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و... را ارائه نماید. پس از موفقیت در آزمون وکالت و ارائه مدارک و گواهی های خواسته شده، فرد به عنوان کارآموز وکالت شناخته می شود. برای اینکه فرد به یک وکیل پایه یک دادگستری تبدیل شود باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری که به وکیل سرپرست نیز معروف ایت به عنوان کاراموز فعالیت داشته باشد. علاوه بر این باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا و یک بار در هفته برگزار می شود شرکت کند و همچنین در آزمون مهارت های کامپیوتری نمره قبولی را کسب نماید. 

 حق الوکاله وکیل پایه یک دادگستری:

بر اساس آیین نامه های مربوطه، هزینه وکالت به صورت توافقی بین دو طرف (وکیل و موکل) تعیین می شود اما در هزینه وکیل تاثیرگذار است، تجربه و تخصص وکیل می باشد. حق الوکاله وکیل پایه یک دادگستری شامل هزینه های دادرسی، کارشناسی، ثبت درخواست و... نیم باشد و باید این هزینه ها به صورت جداگانه حساب شود.

وکیل پایه یک دادگستری

شماره تماس بهترین وکیل پایه یک دادگستری: 44872230 - 44820428

 حوزه های کاری وکیل پایه یک دادگستری:

به طور کلی می توان گفت یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند در تمام زمینه های حقوقی فعالیت کند. بعضی از دعاوی حقوقی که وکیل پایه یک دادگستری به آن می پردازد عبارتند از:

وکیل خانواده: کسی است که در دعاوی مربوط به طلاق، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت، حضانت فرزندان و... می تواند راهنمای خوبی باشد.

وکیل املاک: کسی است که در زمینه هایی مانند تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار، سرقفلی، قرارداد اجاره و .... فعالیت می کند

وکیل مهاجرت: کسی است که در دعاوی مربوط به مهاجرت، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد و شما را از نیز قوانین مهاجرت آگاه سازد.

وکیل مالیاتی: برای جلوگیری از محکوم شدن در جرائم سنگین مالیاتی، وی توانید از یک وکیل پایه یک دادگستری در زمینه مالیات کمک بگیرید. 

وکیل چک: کسی است که در انجام دعاوی از قبیل رسیدگی به چک و سفته برگشتی تخصص دارد و می تواند در حوزه فعالیت یک وکیل پایه یک دادگستری باشد.

پرونده های کیفری توسط وکیل پایه یک دادگستری

همانطور که می دانید به طور کلی روش هایی وجود دارد که افراد مختلف با استفاده از این روش ها می توانند نسبت به گرفتن یک وکیل کیفری مناسب، اقدام کنند. ممکن است عده ای از افراد با معرفی دوستان  آشنایان خود به انتخاب وکیل کیفری دست بزنند و عده ای نیز اط طریق مراکز و موسسات حقوقی و یا دفاتر وکالت، به موضوع پرونده خود رسیدگی کنند. اما در حال حاضر و با توجه به روش های تکنولوژیکی، یکی از روش های بسیار مناسب در انتخاب وکیل کیفری، سرچ در گوگل یا همان روش اینترنتی است.

وکیل پایه یک دادگستری | وکیل دادگستری در تهران | بهترین وکیل

وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکلای دادگستری| وکیل پایه یک دادگستری

 

پرونده های وکیل پایه یک دادگستری شامل چه موضوعاتی می شود؟

وکیل پایه یک دادگستری و کارآموز وکالت می تواند در پرونده هایی در انواع موضوعات حقوقی وکالت کند که در اینجا به چند مورد از ان اشاره کرده ایم:

در صورتی که برای طرح انواع دعاوی در محاکم دادگستری به خدمات تخصصی توسط وکیل پایه یک دادگستری نیاز دارید و یا اینکه دعوایی بر علیه شما مطرح شده است و برای دفاعی شایسته نیاز به یک مشاوره حقوقی، راهنمایی و وکالت توسط وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و تخصص بالا در موضوعات گوناگون دارید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا بهترین وکیل پایه یک دادگستری را مرتبط با دعوای حقوقی تان، به شما معرفی کنیم. 

ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

وکیل خوب به وکیلی گفته می شود که دلسوز و مهربان باشد، ماهر و کاردان باشد، باتجربه باشد و به خوبی بتواند از حق موکلش دفاع کند. یک وکیل خوب باید با دانش خود به بهترین نحو عمل کند. از عهده مسائل و مشکلات پیچیده به راحتی برآید. برای یافتن یک وکیل دادگستری پایه یک خوب باید با تحقیق درباره میزان پرونده های موفق وی و با پرس و جو کردن از 

از دیگر خصوصیات وکیل پایه یک دادگستری:

  • داشتن نظم وانضباط ، ظاهر خوب و آراسته 
  • از حق و آبروی موکل خود دفاع کند
  • در هنگام حرف زدن و دفاع از موکل خود با فن بیان قوی و شیوا و نهایت رعایت ادب حاضر شود
  • به تمام قوانین آشنایی و آگاهی کامل داشته باشد
  • قدرت استدلال، درک و هوش بالایی داشته باشد

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

وکیل پایه یک دادگستری در تهران

شرایط شرکت در آزمون وکالت

دانش آموختگان و متقاضیان رشته حقوق و معادل آن رشته برای شرکت در آزمون وکالت باید حتما شرایط لازم برای شرکت در آزمون وکالت را داشته باشند و آن را رعایت نمایند. تنها کسانی حق شرکت در آزمون وکالت کانون وکلا را دارند که شرایط خاص در موارد زیر را داشته باشد.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی در رشته های: حقوق، فقه و مبانی حقوقی، فقه و حقوق و یا معادل هر یک در دروس دانشگاهی و حوزه ای که البته لازم به تایید مرجع صالح است، حق شرکت در آزمون وکلای کانون را دارند. مدارک کارشناسی مدرک پایه است و افرادی که کارشناسی رشته ای دیگر دارند و مدرک کارشناسی ارشد در هر یک از رشته های مزبور را دارند حق شرکت در آزمون وکالت را نخواهند داشت.البته افرادی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند برای حق ورود به آزمون بایستی دروس دوره کارشناسی را در کاردانی گذرانده باشند.

تابعیت ایرانی داشته باشد.

در زمان ثبت نام سن داوطلب از ۴۰ سال در حوزه قضایی تهران و ۵۰ سال در سایر حوزه ها نداشته باشد.

لازم است تا نمره قبولی از سوی شرکت کننده دریافت شود تا به مراحل بعدی ورود پیدا کند با این تفاسیر اخذ عنوان پایه یک دادگستری زمانبر خواهد بود.

 

مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335