مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل کسی است که از طرف کسی اعم از حقیقی و حقوقی به موجب عقد عقد قرارداد وکالت برای انجام کاری مامور می شود. وکالت عقدی جایز است که در چهارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می شود و طرفین آن وکیل و موکل نام دارند. 

در دوران صفویه به نائب السلطنه وکیل می گفتند و نام وکیل الرعایا نز از همین جا گرفته شده است. می توان به منظور اطمینان شخص در بعضی موارد و پرونده های حساس، برای وکیل حد و مرزی را مشخص کرد که در چه زمینه ای می تواند فعالیت کند و در چه زمینه ای خود شخص باید برای انجام ان کار حضور داشته باشد.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری به کسی می شود که بعد از گذراندن دوره لیسانس و کسب مدرک در زمینه حقوق یا فقه و مبانی حقوقی اسلامی، در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای پایه یک دادگستری که تنها سالی یک بار انجام می شود و رقابتی سخت در آن وجود دارد را پشت سر گذاشته و موفقیت به دست آورد. 

بعد از قبولی در آزمون فرد باید مدارکی از قبیل گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و... را ارائه نماید. پس از موفقیت در آزمون وکالت و ارائه مدارک و گواهی های خواسته شده، فرد به عنوان کارآموز وکالت شناخته می شود. برای اینکه فرد به یک وکیل پایه یک دادگستری تبدیل شود باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک دادگستری که به وکیل سرپرست نیز معروف ایت به عنوان کاراموز فعالیت داشته باشد. علاوه بر این باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا و یک بار در هفته برگزار می شود شرکت کند و همچنین در آزمون مهارت های کامپیوتری نمره قبولی را کسب نماید. 

 حق الوکاله وکیل پایه یک دادگستری:

بر اساس آیین نامه های مربوطه، هزینه وکالت به صورت توافقی بین دو طرف (وکیل و موکل) تعیین می شود اما در هزینه وکیل تاثیرگذار است، تجربه و تخصص وکیل می باشد. حق الوکاله وکیل پایه یک دادگستری شامل هزینه های دادرسی، کارشناسی، ثبت درخواست و... نیم باشد و باید این هزینه ها به صورت جداگانه حساب شود.

شماره تماس بهترین وکیل پایه یک دادگستری: 44872230 - 44820428

 حوزه های کاری وکیل پایه یک دادگستری:

به طور کلی می توان گفت یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند در تمام زمینه های حقوقی فعالیت کند. بعضی از دعاوی حقوقی که وکیل پایه یک دادگستری به آن می پردازد عبارتند از:

وکیل خانواده: کسی است که در دعاوی مربوط به طلاق، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، انحصار وراثت، حضانت فرزندان و... می تواند راهنمای خوبی باشد.

وکیل املاک: کسی است که در زمینه هایی مانند تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار، سرقفلی، قرارداد اجاره و .... فعالیت می کند

وکیل مهاجرت: کسی است که در دعاوی مربوط به مهاجرت، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد و شما را از نیز قوانین مهاجرت آگاه سازد.

وکیل مالیاتی: برای جلوگیری از محکوم شدن در جرائم سنگین مالیاتی، وی توانید از یک وکیل پایه یک دادگستری در زمینه مالیات کمک بگیرید. 

وکیل چک: کسی است که در انجام دعاوی از قبیل رسیدگی به چک و سفته برگشتی تخصص دارد و می تواند در حوزه فعالیت یک وکیل پایه یک دادگستری باشد.

وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکلای دادگستری| وکیل پایه یک دادگستری

 

پرونده های وکیل پایه یک دادگستری شامل چه موضوعاتی می شود؟

وکیل پایه یک دادگستری و کارآموز وکالت می تواند در پرونده هایی در انواع موضوعات حقوقی وکالت کند که در اینجا به چند مورد از ان اشاره کرده ایم:

در صورتی که برای طرح انواع دعاوی در محاکم دادگستری به خدمات تخصصی توسط وکیل پایه یک دادگستری نیاز دارید و یا اینکه دعوایی بر علیه شما مطرح شده است و برای دفاعی شایسته نیاز به یک مشاوره حقوقی، راهنمایی و وکالت توسط وکیل پایه یک دادگستری با تجربه و تخصص بالا در موضوعات گوناگون دارید، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا بهترین وکیل پایه یک دادگستری را مرتبط با دعوای حقوقی تان، به شما معرفی کنیم. 

ویژگی های وکیل پایه یک دادگستری خوب چیست؟

وکیل خوب به وکیلی گفته می شود که دلسوز و مهربان باشد، ماهر و کاردان باشد، باتجربه باشد و به خوبی بتواند از حق موکلش دفاع کند. یک وکیل خوب باید با دانش خود به بهترین نحو عمل کند. از عهده مسائل و مشکلات پیچیده به راحتی برآید. برای یافتن یک وکیل دادگستری پایه یک خوب باید با تحقیق درباره میزان پرونده های موفق وی و با پرس و جو کردن از 

از دیگر خصوصیات وکیل پایه یک دادگستری:

  • داشتن نظم وانضباط ، ظاهر خوب و آراسته 
  • از حق و آبروی موکل خود دفاع کند
  • در هنگام حرف زدن و دفاع از موکل خود با فن بیان قوی و شیوا و نهایت رعایت ادب حاضر شود
  • به تمام قوانین آشنایی و آگاهی کامل داشته باشد
  • قدرت استدلال، درک و هوش بالایی داشته باشد

 

مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335