وکیل جعاله

وکیل جعاله | وکیل قراردادها

قرارداد جعاله یکی از پرکاربردترین قراردادها می باشد و در جایی کاربرد دارد که شما قصد دارید کاری را بر عهده شخصی با یک سری شرایط و ضوابط خاص واگذار کنید که در این حالت قالب پیش بینی شده توسط قانون گذار قراردادی است به نام قرارداد جعاله.

جعاله قراردادی است که در آن شخص متعهد می شود چنانچه دیگری اعم از اینکه شخص مشخص یا غیر مشخص آن عمل را انجام دهد یک اجرت معلوم و مشخصی  در مقابل آن عمل باید بپردازد. 

وکیل جعاله و وکیل قراردادها

وکیل جعاله در تهران

مشاوره حقوقی عقد جعاله بیان می دارد که این قرارداد یکی از قراردادهای بسیار مهم می باشد. عقد جعاله با داشتن جنبه های حقوقی بسیار، نیازمند تنظیم، بررسی و دقت کارشناسانه یک وکیل جعاله متخصص و یک وکیل پایه یک و دارای تجربه د این حوزه می باشد.

 اقسام جعاله

جعاله دو قسم است. جعاله خاص و جعاله عام:

  • جعاله خاص شامل یک یا چند نفر خاص هستند و ایجاب آن برای شخص مشخص است که در ازای حل مسئله مبلغی دریافت گردد.
  • جعاله عام که در آن شخص مهم نیست، فقط هدف و مقصد مشخص و واضح است و مهم نیست توسط چه شخصی انجام می شود و برای جاعل فقط پاداش کار اهمیت دارد.

ویژگی های جعاله

  • در جعاله کار انجام شده اولویت دارد و مهم است و در این خصوص فقط شخصی که کار را انجام می دهد و دستمزد می گیرد مد نظر می باشد.
  • در این قراردادها نتیجه نهایی کار مد نظر است و اهمیت دارد و بر این طبق پیش می رود
  • در این خصوص مهم ترین عامل نتیجه نهایی کار است و روند آن مد نظر نمی باشد
  • به راحتی می توان عقد جعاله را فسخ کرد ولی فقط تا زمانی که عمل انجام نگرفته باشد امکان فسخ  آن وجود دارد.

وکیل جعاله در تهران | وکیل قراردادها | بهتین وکیل جعاله

وکیل جعاله در تهران

 قرارداد جعاله

جعاله از ریشه کلمه جعل آمده و به معنی چیزی است که در مقابل انجام دادن کاری به دیگری پرداخت می شود و  به معنی اجرت و دستمزد نیز می باشد.

قرارداد جعاله در ماده 561 قانون مدنی به این صورت تعریف شده است که قرارداد جعاله از التزام شخصی یه اداء اجرت معلوم در مقابل عملی اعم از اینکه طرف، معین باشد یا غیر معین می باشد .

در قانون برای آن نام مخصوصی در نظر گرفته شده است . طبق این ماده می توان در قرارداد جعاله گفت یعنی اگر کسی به دیگری گفت فلان کار را برای من انجام بده ، چه این شخص معین باشد چه نباشد ، باید دستمزد او را بپردازد.

در قرارداد جعاله ، عامل زمانی مستحق اجرت می باشد که جاعل درخواست انجام کاری را کند. به عنوان مثال ، جاعل بگوید هر کسی گمشده ی مرا یافت ، به او این مبلغ را پرداخت خواهم کرد.

بنابراین اگر گمشده قبل از درخواست جاعل در دست کسی باشد ، بر او لازم می باشد که آن را تحویل صاحبش بدهد و مستحق عوض هم نیست. هم چنین عامل زمانی مستحق دریافت مزد می باشد که کار درخواستی را به اتمام برساند.

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335