مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل کیفری

وکیل کیفری در تهران

وکیل دعاوی کیفری در تهران | بهترین وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری کسی است که در دعاوی کیفری تجربه و تخصص بالایی دارد. دعاوی کیفری مجموعه ای از امور خاص می باشد که پس از طرح آن دعاوی، دادری و در اکثر مواقع نیز دادسرا شروع به رسیدگی به پرونده می کند و اه کشف جرم، تعقیب متهم و تحقیقات اولیه می شود. 

وکیل کیفری کسی است دعاوی کیفری مانند سرقت، فروش مال غیر، جعل اسناد، کلاه برداری، ترک انفاق و... را اقامه می کند. وکلای کیفری در دادسرا، دادگاه کیفری، نظامی و تعزیرات حکومتی به وکالت می پردازند. وکیل کیفری از نظر آزاد فردی و حقوقی با حساس ترین مشکلات جامعه سرو کار دارد. 

وکیل دعاوی کیفری

 وکیل کیفری در تهران

هزینه وکیل کیفری چگونه محاسبه می شود؟

ممکن است زمانی که یک مشکل حقوقی مواجه می شوید برایتان سوال شود که چه مقدار حق الزحمه برای وکیل تعیین شده و کدام وکیل منصفانه عمل می کند.

هزینه هایی که باید به یک وکیل کیفری بپردازیم شامل حق مشاوره، حق وکالت، هزینه تمبر مالیاتی، هزینه های سفر و سایر هزینه هایی است وکیل برای انجام وظایف وکالتی خود در رابطه با پرونده حقوقی شما متحمل می شود. 

توانایی های یک وکیل کیفری:

یک وکیل می بایست در سخنوری بسیار توانا و متبحر باشد که این ویژگی مختص به تمام وکلا می باشد. آنها باید این توانایی را داشته باشند که از حق و حقوق موکلین خود به بهترین شکل ممکن دفاع کنند. در رابطه با وکیل کیفری این مسئله بسیار مهم تر به چشم می آید و توانایی سخنوری و بهره گیری از کلام و خطابه یکی از مهم ترین شاخص های یک وکیل کیفری می باشد.

دانش لازم یک وکیل کیفری

وکیل دعاوی کیفری برای اینکه بتواند نظر کارشناسانه دهد با علم پزشکی نیز تا حدودی آشنایی داشته باشد. یک وکیل برای شناسایی انواع جرم با صلاح گرم لازم است که با انواع سلاح ها و طرز کار انها آشنایی داشته باشد. همچنین باید با موارد مربوط به جرایم پلیسی از جمله پیدا کردن آثار جرم، پیدا کردن اثر انگشت و.... آشنایی کامل داشته باشد.

وکیل کیفری در تهران | بهترین وکیل کیفری | وکیل دعاوی کیفری

بهترین وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری تهران

وکیل کیفری | مراحل رسیدگی به شکایات کیفری:

  • ارسال اطهارنامه
  • رسیدگی مراحل ابتدایی دادگاه اولیه

رای متهم در صورتی صادر خواهد شد که قاضی دادسرا و قاضی دادگاه هر دو جرم متهم را شناسایی کنند. 

  • رسیدگی تجدیدنظر

بعد از صدور حکم و حضور متهم در دادگاه، وی می تواند تقاضای تجدیدنظر دهد، که در این مواقع پرونده به دادگاه کیفریی ارسال خواهد شد و در صورتی که تقاضای وی رد شود می توان مجازات مشخص شده برای او را، اعمال کرد.

تفاوت بین دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری چیست؟

به دلیل تفاوت ها و تمایزاتی که بین دعاوی حقوقی و دعاوی بین المللی وجود دارد، برای امور کیفری حتما باید به دعاوی کیفری و به وکیل کیفری مراجعه کرد. این تفاوت ها به شرح زیر است:

1.متهم که در دعاوی کیفری متشاکی خوانده می شود طی احضاریه ای به دادگاه احضار می شود ولی برای فردی که شکایت کرده (دعوت خوانده) اخطاریه ارسال می شود.

2.برای ورود به پرونده های کیفری وکیل حقوقی محدودیت دارد و نمی تواند دسترسی داشته باشد در صورتی که برای وکیل کیفری این محدودین=ت وجود ندارد و به راحتی می تواند پرونده های کیفری را بررسی کند.

3.در دعاوی کیفری  پرونده ها ابتدا به دادسرا برده می شود و پس از بررسی های لازم به دادگاه فرستاده می شود.

4. برای ثبت شکایات کیفری برخلاف شکایات حقوقی نیازی به ثبت دادخواست نیست.

5.در دعاوی کیفری برای مجرم مجازات تعیین می کنند ولی در دعاوی حقوقی مجرم باید تمام حقوق شخص را پس دهد.

6.بعد از رضایت شخص در دعاوی حقوقی امکان مراجعه دوباره به آن وجود ندارد. اما در دعاوی کیفری می شود به آن پرونده مجددا رسیدگی کرد.

وکیل برای دعاوی کیفری | وکیل کیفری در تهران | بهترین وکیل کیفری

وکیل کیفری در تهران

مراحل رسیدگی به شکایت کیفری

رسیدگی قضایی در دادگستری 3 مرحله دارد:

  1. طرح شکایت و شروع تحقیقات
  2. رسیدگی ابتدایی دادگاه اولیه
  3. رسیدگی تجدید نظری برای تنظیم شکواییه و اقامه دعوی کیفری

 


سوالات حقوقی کیفری

  • درچه صورتی کلاهبرداری مشدد اتفاق می افتد؟

برای اتفاق افتادن این جرم، 3 شرط لازم است: 1-کارمند دولت، نهادهای عمومی و موارد این چنینی بودن می باشد. 2-کلاهبردار، برای انجام امور خود از وسایلی نظیر: روزنامه، آگهی و دیگر موارد استفاده کند. 3-فرد کلاهبردار به دروغ خود را جزء یکی از کارمندان دولت جای دهد.

  • مجازات شروع به جرم کلاهبرداری چیست؟

با توجه به نوع آن متفاوت می باشد. به عنوان نمونه کلاهبرداری هایی که در مراکز دولتی انجام می شود، جزای سنگین تری دارد و خسارات بیشتری نیز باید پرداخت شود. دلیل آن هم این است فرد، از دستگاه های دولتی سوءاستفاده کرده است.

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335