مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

وکیل طلاق

وکیل طلاق در تهران

وکیل دعاوی طلاق | بهترین وکیل در طلاق | وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق

مشاوره حقوقی وکلای برتر تهران

 چگونه یک وکیل طلاق حرفه ای پیدا کنیم؟

داشتن یک وکیل طلاق متخصص و با تجربه برای طلاق در طول جریان یک پرونده به خصوص دعاوی طلاق و خانواده با توجه به اینکه در حصول نتیجه به نفع شما موکل حتما تاثیر مثبت خواهد گذاشت، از شدت اثرات سوء آن، کاهش خواهد یافت. داشتن یک وکیل متخصص به توجه، دقت و شناخت و تا حدودی شانس نیز بستگی دارد. 

وکیل دعاوی طلاق، یک مشاور حقوقی است که به کارهای مربوط به خانواده و طلاق رسیدگی می کند. وکیل طلاق و وکیل خانواده در موارد مالی و تعاولات زوجین از قبیل مهریه و نفقه را در دستور کار خود قرار می دهد. مراجعه به وکیل طلاق در رابطه با اختلافات خانوادگی، الزاما با هدف جدایی نیست و حتی ممکن است مربوط به اختلافات حقوقی و مالی میان زوجین و یا عدم الزام به تعهدات زوجین بر اساس موارد درج شده در عقدنامه و شرایط ضمن عقد باشد. 

تفاوت طلاق و فسخ نکاح:

در رابطه با طلاق می توان گفت که طلاق به تشریفات نیاز دارد و یک عمل حقوقی همراه با تشریفات می باشد که در آن قانون گذار برای اینکه صحت آن را متوجه شود شرایطی را برای آن در نظر می گیرد و تا زمانی که این تشریفات را انجام ندهند طلاق انجام نمی شود. همچنین در طلاق نیز تمام حقوق زن به او تعلق خواهد گرفت. 

در حالی که در فسخ نکاح نیازی به تشریفات نمی باشد و تنها نیاز است که صاحب حق فسخ، اراده و کند و همجنین تنها با اراده او حق فسخ انجام خواهد شد و در صورتی که ازدواج فسخ شود مهریه به زن تعلق نخواهد گرفت.

وکیل طلاق در تهران | بهترین وکیل طلاق | وکیل دعاوی طلاق

وکیل دعاوی طلاق در تهران

بهترین وکیل طلاق در تهران:

برای اینکه بتوانیم در دعاوی مربوط به طلاق و خانواده بدون آسیب روحی و روانی از همسر خود جدا شویم باید به دنبال یک وکیل مجرب و متخصص در این زمینه باشیم که این یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانیم انجام دهیم. 

اینکه پیدا کردن یک وکیل مجرب در تهران کار سختی است درست است اما باعث می شود که پرونده حقوقی شما به بهترین شکل ممکن و به نفع شما و با کمترین آسیب انجام شود. 

بهترین وکیل طلاق در تهران را چگونه می توانیم پیدا کنیم؟

بهترین جایی که می توانید یک وکیل طلاق متخصص و کاربلد را پیدا کنید موسسه حقوقی حامیان عدالت می باشد. البته این نکته را به یاد داشته باشید که وکلایی هستند که می توانند به صورت انفرادی کار شما را انجام دهند و حتی می توانند بهترین وکیل به حساب بیایند اما باید حتما پرونده هایی قبلی آنها را به خوبی بررسی کرد و با توجه به انها تصمیم بگیریید که آیا پرونده را به او واگذار می کنیید یا خیر.

وکیل برای طلاق در تهران | بهترین وکیل دعاوی طلاق | وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق در تهران

قبول وکالت با وکلای پایه یک دادگستری

طلاق توافقی چیست؟ مشکلات آن چیست؟

اگر زوجین با توافق همدیگر برای در برابر تمام حقوق مانند نفقه، مهریه، حق حضانت فرزندان و ... تصمیم بگیرند از یکدیگر جدا شوند به این طلاق، طلاق توافقی گفته می شود. چون طلاق به صورت توافقی است پس رفتن به محضر نیز با توافق صورت می گیرد، بنابر این بهتر است رفتن به دادگاه را از الزامات در تعهدات خود ذکر کنند تا در این صورت در حکم داگاه قید شود. در این صورت می توان تعهدات زوج را در دادگاه ذکر کرد و از دادگاه آن را درخواست کرد. در صورتی که به یک وکیل مراجعه کنید دیگر نیازی به حضور در دادگاه نیست و مدت کمی حدود 3 تا 7 روز انجام می شود. وکیل برای تمام توافقات زوجین صورت جلسه می کند تا بر این اساس حکم صادر شود.

حتی اگر زن هم  فوت شود توسط ورثه زن از شوهر قابل وصول است.

اگر مهریه تا 110 سکه باشد مرد حتی اگر توانایی مالی نداشته باشد موظف به پرداخت است و دادگاه در صورت وجود شرایط سخت مرد و ادعای اعسار وی مهریه را  اقساطی  می کند.

اما در صورتی که مهریه بالای 110 سکه باشد در حالتی قابل وصول است که زن توانایی مالی مرد را اثبات کند در حالی که در کمتر از 110 سکه نیازی به این کار نبود و امکان دارد در کمتر از 110 سکه مرد حبس شود در حالی که حبس مرد در مازاد 110 سکه امکان ندارد اگرچه می توان اموال او را توقیف کرد.

وکیل دعاوی طلاق در تهران | شماره بهترین وکیل طلاق | بهترین وکیل طلاق در تهران

وکیل خانواده

انواع مهریه برحسب زمان تعیین آن

همانطور که می دانید، برخلاف عقد موقت که بدون تعیین مهریه باطل است، در عقد دائم تعیین مهریه شرط لازم و ضروری برای صحت عقد نمی باشد. بنابراین، بسته به این که مهریه در حین عقد تعیین شده یا نشده باشد، مهریه چند نوع می باشد:

مهر المسمی: ساده‌ترین نوع مهریه تعین شده در هنگام عقد است که به آن مهر المسمی می‌گویند. در تعیین مهر المسمی، اراده و توافق زوجین شرط است. بنابراین در این نوع مهر لازم نیست متناسب با شأن زوجه از نظر شرافت خانوادگی و وضعیت اجتماعی باشد.

مهر المثل: اگر به دلیلی امکان تعیین مهریه هنگام عقد نباشد، مهر المثل جایگزین آن می‌شود. مطابق ماده ۱۰۹۱ قانون مدنی برای تعیین مهر المثل باید حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات و وضعیت او در نظر گرفته شود.

مهر المتعه: این نوع مهریه در زمانی است که مهریه در عقد دائم تعیین نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر، زن خود را طلاق بدهد و برخلاف مهر المثل وضعیت مالی مرد در تعیین این نوع از مهریه اهمیت دارد.

 زن ناشزه به چه زنانی گفته می شود؟

در مسائل حقوقی خانواده به زنی که از مرد تمکین نمی کند و از دستورات وی اطاعت نمی کند به اصطلاح ناشزه می گویند. این تمکین می تواند از نوع عام و خاص باشد. اگر مرد از زن توقعاتی خلاف شرع داشته باشد دیگر زن نیازی نیست که از او اطاعت کند و ناشزه نخواهد بود.

 سوالات متداول حقوقی

  •  آیا مقاربت با زن در هنگام عده طلاق خلع  زنا محسوب می شود یا خیر؟

خیر در صورتی که زن مطلقه باشد همبستر شدن با او بدون قصد رجوع شرعی نیست و حرام می باشد.

  • در صورتی که مهریه زن پرداخت نشود زوجه می تواند اموال زوج را توقیف کند؟

زن می تواند بلافاصله طلب خود را از زوج درخواست کند، در صورتی که زوج از پرداخت امتناع کند زوجه می تواند اموالش را ضبط کرده و طی ابلاغیه آن را درخواست  کند. این اموال از طریق مزایده به فروش رسیده و طلب زوجه پرداخت می شود.

  • حکم مردی که در جلسه اول دادگاه که جهت درخواست مهریه است حضور پیدا نکند، چیست؟

در این صورت دادگاه وی را محکوم به پرداخت مهریه به صورت غیابی می کند.

  • در چه صورتی زن می تواند درخواست طلاق بدهد؟

در صورتی که مرد و زن با یکدیگر  در خصوص مهریه  و یا حضانت فرزندان  و نفقه توافق کنند، راحت تر می توانند از یک دیگر جدا شوند و این امر نیاز به یک وکیل خوب دارد.

  • آیا امکان خارج کردن فرزند از کشور بدون رضایت طرف مقابل وجود دارد؟

حضانت بر عهده هر کدام از طرفین باشد طرف دیگر حق ملاقات دارد پس نمی شود که بدون هماهنگی و اجازه طرف دیگر همچین اقدامی انجام داد. مطابق با ماده 42 قانون حمایت خانواده نیز امکان خروج فرزند به گونه ای که مانع ملاقات پدر و مادر شود وجود ندارد. در صورت هماهنگی می توان همچین اقدامی انجام داد.

 

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس فوری 02144850335