مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

سه شنبه, 03 فروردين 1400 ساعت 13:09

وکیل جنایی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سوالات حقوقی جنایی | وکیل جنایی در تهران

وکیل جنایی | سوالات حقوقی جنایی

وکیل دعاوی جنایی

وکیل دعاوی جنایی در تهران

ابزار کار وکیل و از جمله وکیل جنایی کلمه، جمله و کلام است. به همین جهت بین وکالت، معلمی، خطابه و برخی مشاغل دیگر شباهت وجود دارد. اما در وکالت نفس بیان مطلب یا ایجاد مفاهیم خاص در ذهن مخاطب و نصیحت هدف نیست بلکه، از ابزار کلمه و کلام برای اثبات مدعی و اثبات حق یا بی‌حقی استفاده می‌کند. به همین جهت استفاده از این ابزارها باید توام با علم و آگاهی کامل باشد. برخی ابزارها و آگاهی‌ها برای همه وکلا لازم است و بعضی دیگر تنها مختص وکیل جنایی است. 

موسسه حقوقی گروه وکلا حامیان عدالت با استفاده از تجربیات علمی و عملی قضات، و با کمک وکلای با تجربه و فعال پایه یک دادگستری تهران به شما در ارائه دانش حقوقی، مشاوره حقوقی، و حل و فصل دعاوی خانواده، طلاق، جنایی، بانکی.... کمک خواهد کرد. وکیل جنایی

یکی از مهمترین و در عین حال حساس‌ترین نوع وکالت، وکالت جنایی است که نیازمند علم و تبحر و سرعت عمل وکیل بوده و در این نوع وکالت نحوه بیان جملات حتی گاهی می‌تواند مرز بین مجرمیت و برائت باشد و تجربه وکیل جنایی در این مدل بسیار راه گشاست. متاسفانه بعضی از همکاران بدون توجه به حساسیت این موضوع پرونده را می‌پذیرند و گاها خسارات جبران‌ناپذیری به موکل وارد می‌کنند. 

قتل چیست؟

قتل یکی از جدی ترین جرایم در دنیاست و در دنیا مجازات های کیفری متفاوتی برای آن نوشته شده است.

قتل به سه نوع تقسیم می شود و هر کدام حداقل و حداکثر مجازات منحصر به خود را دارد.

  • قتل عمد: این نوع جنایت به صورت عمدی انجام شده و بیشترین مجازات را دارد که تا قصاص پیش می رود.
  • قتل شبه عمد یا غیر عمد: این قتل کمی پیچیده است و زمانی اتفاق می افتد که در درگیری عمدی به صورت غیر عمد قتل صورت می گیرد.
  • قتل غیر عمد و یا خطای محض: که معمولا تصادفات رانندگی در این گروه قرار گرفته می شود.

 وکیل جنایی:

وکیل جنایی شخصی متخصص و آگاه است که می تواند پرونده‌های جنایی را به روش های مختلف مورد بررسی و تحقیق قرار دهد و از تمامی جزئیات آن سر در بیاورد.

مهم‌ترین مسئله ای که در رابطه با وکیل جنایی وجود دارد این است که حوزه کاری این وکلا با سایر وکلای پایه یک دادگستری متفاوت می‌باشد. در حالت کلی وکیل جنایی به شخصی گفته می‌شود که دارای مدرک معتبر حقوقی بوده و پروانه وکالت خود را نیز دریافت کرده باشد. علاوه بر این باید در زمینه مسائل جنایی و حل پرونده هایی این چنینی دارای تجربه و آگاهی کافی باشد. البته  این نکته را نباید فراموش کرد که کار و حرفه وکیل امور جنایی به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر از کار سایر وکلا می‌باشد. زیرا این افراد به طور مستقیم با جان و مال مردم و حفاظت از آن روبرو هستند. بنابراین در کنار دانش و علم کافی باید دارای هوش و ذکاوت و تیزبینی لازم نیز باشند.

منظور از امور کیفری یا جنایی

وکیل جنایی، امور جنایی را این گونه تعریف کرده است؛ به اموری که در شرع اسلام و قانون مورد نهی و امر قرار گرفته شده است که تخطی از آن مستوجب مجازات هایی است که در قانون برای آن مشخص شده است، جنایی یا جزایی و کیفری می گویند. به عبارتی زمانی قانون گذار ترک فعل یا فعلی را ممنوع کرده و برای مرتکب آن مجازات تعیین کرده است. اعمال مجرمانه جنایی توسط قانونگذار پیش بینی شده و قانون گذار انجام این اعمال را توصیه نمی کند زیرا فرد مجرم شناخته خواهد شد. پیش بینی جرم به معنی هشدار است برای افرادی که قصد ارتکاب آن را دارند تا از انجام آن حزر نمایند.

وکیل جنایی در تهران | بهترین وکیل جنایی | وکیل دعاوی جنایی

سوالات حقوقی جنایی

شماره تماس وکیل جنایی در تهران: 44872230

سوالات حقوقی جنایی

شخص محکوم به قصاص تا چه زمانی باید در بازداشت بماند؟

تا زمانی که ورثه مقتول دیه را به او پرداخت کنند. معمولا واحد اجرای احکام به متقاضیان قصاص مهلت می دهد تا نصف دیه به قاتل پرداخت شود و در صورتی که نصف دیه به قاتل پرداخت نگردد قصاص صورت نخواهد گرفت.وکیلآیا دیه زن همیشه نصف دیه مرد است؟

دیه زن و مرد تا زمانی که مقدار ان به یک ‌سوم دیه برسد مساوی است و در صورتی که یک‌ سوم و یا بیشتر از یک سوم دیه باشد ، دیه زن نصف دیه مرد خواهد بود. وکیل جنایی

وکیل جنایی در پرونده های کلاهبرداری چگونه عمل می کند؟

به اعمالی که در آن شخص یا اشخاصی با دروغ و فریب قصد سود بردن از چیزی را داشته باشند کلاه برداری گفته می شود. این جرایم علیه اموال اشخاص صورت  می گیرد که اغفال کننده به هر طریقی که بتواند گاها با طرح نقشه بسیار پیچیده اموال اشخاص را در اختیار می گیرد. وکیل کلاه برداری با تخصص و تجربه و مهارت خود به کشف این گونه جرایم و طرح دفاعیات در دادگاه در جهت اثبات و دستگیری و مجازات کلاه برداران قدم بر می دارد.

 وکیل دعاوی جنایی در تهران | بهترین وکیل جنایی | وکیل جنایی در تهران

 وکیل جنایی در تهران

وکیل جنایی در تهران

ویژگی وکیل جنایی تهران در قتل

  • از مهم ترین ویژگی های وکیل قتل موفق میزان دانش و تخصص وی در رابطه با ابعاد حقوقی پرونده های قتل می باشد. بنابراین بهترین وکیل جنایی تهران متخصص در امور قتل باید تجربه و اطلاعات به روز و کاملی در رابطه با پرونده های قتل داشته باشد.
  • زمانی که وکیل جنایی وکالت متهم به قتل را به عهده گرفته، باید در کلام، خطابه و لایحه ی خود دقت و ادب و احترام کافی را رعایت کند زیرا این نوع پرونده ها حساسیت زیادی داشته و لازم است توجه به این وضوع داشته باشد که باید تنها از متهم دفاع کند نه اعمالی که وی انجام داده است پس باید در کلام خود دقت کافی داشته باشد تا حساسیت جامعه برانگیخته نشود.
  • یکی از خصوصیات بارز در بهترین وکیل جنایی تهران متخصص پرونده های قتل، قدرت تصمیم گیری وی است زیرا سرعت عمل وکیل در این پرونده ها بسیار مهم و سرنوشت ساز است.
  • در این نوع پرونده ها تنش و ناآرامی های زیادی وجو دارد و ضروری است که وکیل جنایی اضطراب و استرس خود و همچنین احساسات و عواطف خود را در دادگاه کنترل کند و بهترین وکیل جنایی تهران از نظر احساسی بیش از اندازه به موکل خود نزدیک نمی شود، این یک رفتار حرفه ای است که برای به سرانجام رسیدن پرونده الزامی است.
  • یکی از مهم ترین چالش ها برای وکیل متهم به قتل، تبدیل قصاص به حبس است. برای تحقق این امر باید وکیل جنایی، تسلط کافی در بعد روانی متهم داشته یاشد و این موضوع با اطلاعات کافی داشتن در خصوص ابعاد و شرایط روانی و علم روانشناسی امکان پذیر می شود.

نقش وکیل جنایی در پرونده های کلاهبرداری

در واقع این نکته را باید یادآور شویم که کلاهبرداری به کارهایی گفته می شود که بر اساس فریب و دروغ پایه گذاری شده اند و البته در فریب کاری مانور متقلبانه نیز وجود دارد زیرا در غیر این صورت هر فریبی را کلاهبرداری نمی نامند.

از جمله بهترین فردی که می تواند به درستی تشخیص بدهد که کار انجام شده کلاهبرداری بوده است و یا فریب وکیل جنایی می باشد.

به طور معمول وکیل جنایی دارای تخصص و تجربه بالایی در زمینه جرم شناسی بوده و می تواند به آسانی جرایم مختلفی از جمله کلاهبرداری را تشخیص دهد.

وکیل جنایی در موسسه حقوقی حامیان عدالت

 


مجازات خرید و فروش سلاح گرم و سرد در ایران...ادامه مطلب


 اگر زنی به دست مردی به قتل برسد مجازات به چه نحوی خواهد بود؟....ادامه مطلب


 مجازات پخش کردن فیلم و تصاویر افراد در فضای مجازی؟..... ادامه مطلب


 مجازات کپی کرده عکس پروفایل افراد؟...... ادامه مطلب


مجازات سرقت...... ادامه مطلب


مجازات رابطه نامشروع زن و مرد متاهل...... ادامه مطلب

 


 

بازدید 2022525 بار آخرین ویرایش در شنبه, 07 خرداد 1401 ساعت 13:20
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اگر مؤسسه حقوقی حامیان عدالت توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

تماس فوری 02144850335