مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری:

021-44872230

021-44820428

021-44722230

021-44872231

02144850335

شنبه, 28 اسفند 1400 ساعت 07:07

در طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی چند فرض متصور است:

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی چند فرض متصور است:

سوالات حقوقی | سوالات حقوقی طلاق

1-اگر مردی عنن باشد یعنی توانایی نعوظ نداشته باشد.

عنن مرد از موارد فسخ نکاح است و زوجه می تواند از دادگاه تقاضای فسخ نکاح کند. این توانایی نعوظ نداشتن منحصر به زمان وقوع عقد نیست و حتی اگر بعد از عقد هم برای مردی حاصل شود و چنانچه در دادگاه ثابت شود، زوجه می تواند درخواست فسخ نکاح کند.

2-مرد توانایی نعوظ دارد اما سرد مزاج است.

غریزه و میل جنسی در بین اشخاص متفاوت است. بعضی به دلیل بیماری جسمی، روحی و یا دلایل ارثی سرد مزاج می باشند. در این صورت اگر زوجه بتواند در دادگاه ثابت کند که این وضع زندگی برای او مشقت بار و غیر قابل تحمل است می تواند از دادگاه تقاضای طلاق به دلیل عسر و حرج  ( طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی ) کند. به هر حال داشتن رابطه جنسی متعارف و کافی حق  مسلم هر شخص است.

3-مرد زود انزال است و درمان نمی کند.

زود انزالی مرد هم برای مرد و هم برای زن ناخوشایند است و در اکثر مواقع هم با مراجعه به پزشک متخصص مربوطه قابل درمان است. اما اگر زوج در پی درمان نرود و یا درمان موثر واقع نشود و از طرفی زن بر این عقیده باشد و بتواند ثابت کند که در عسر و حرج است، می تواند دادخواست طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی تقدیم دادگاه خانواده کند.

سوالات حقوقی طلاق | سوالات طلاق | سوالات حقوقی خانواده

سوالات طلاق

سوالات طلاق | سوالات حقوقی طلاق

4-مرد از روی عمد رابطه جنسی بر قرار نمی کند.

اگر این موضوع مدت زمان طولانی در عرف به طول بکشد و نداشتن رابطه جنسی صرفا منتسب به زوج باشد مانند اینکه زوج بهداشت فردی خود را از حیث استحمام رعایت نکند،  در اینصورت زوجه به دلیل عسر و حرج می تواند دادخواست طلاق به علت عسر و حرج ( طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی ) تقدیم دادگاه خانواده کند.

5-طلاق به دلیل رابطه جنسی مقعدی

جدا از مباحث پزشکی مرتبط با این موضوع و مشکلات شرعی آن، اگر زوجه بتواند در دادگاه ثابت کند که در این خصوص در عسر و حرج است و تمایل به آن ندارد از موجبات طلاق به دلیل عسر و حرج در فرض اثبات خواهد بود. در اکثر موارد دادگاه زوجه را به جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کند.

6-رابطه جنسی غیر متعارف

رابطه جنسی غیر متعارف در فرض اثبات عسر و حرج زوجه از موجبات طلاق است. مانند اینکه میل جنسی زوج فراوان و غیر عادی باشد طوری که در طول روز چندین بار تمایل به داشتن رابطه جنسی دارد و در طول شب هم بعضا زوجه را از خواب بیدار می کند، در اینصورت زوجه چنانچه ادامه وضعیت را غیر قابل تحمل بداند می تواند از دادگاه تقاضای طلاق بنماید.

 

بازدید 277 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 22 خرداد 1401 ساعت 12:20
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اگر مؤسسه حقوقی حامیان عدالت توانسته در حل مشکلات حقوقی به شما کمکی کرده باشد می توانید با شماره هایی که در سایت درج شده تماس بگیرید تا وکلای ما پرونده حقوقی شما را به عهده گیرند. 

 

تماس فوری 02144850335